Pani Jodełka i rybackie Chłopy

"Gdzie ci mężczyźni prawdziwi tacy, orły, sokoły, herosy (…) Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów, gdzie te chłopy, jeee!" – śpiewała przed laty Danuta Rinn i choć wciąż prawdziwych facetów jest mniej niż warzyw w zupce chińskiej, Chłopy są, Chłopy były, Chłopy będą.

sukienka miszkomaszko

Dowód? Podczas małego wypadu nad morze odkryliśmy ostatnio miejsce malownicze, miejsce z historią, miejsce z kolorem. To Chłopy właśnie – mała rybacka wioska, prawdopodobnie jedyna wieś w Polsce wpisana do rejestru zabytków. Znajdziecie tu ducha minionych czasów, domy i domki z XIX wieku i genialne molo, zdecydowanie mniej oblegane przez turystów niż to w Sopocie. Jest tu także malowniczy port rybacki, gdzie kuszą przybyszy kolorowe rybackie kutry i zapach świeżo złowionych ryb – do kupienia i jedzenia w pobliskich restauracjach i barach. Chłopy – kolorowe, z duszą i historią zauroczyły nas kompletnie, a MOJA SZAFA świetnie odnalazła się w tych retro klimatach. Tym bardziej, że tego wyjątkowego popołudnia odcień nadmorskich toni do złudzenia przypominał lazury południowoeuropejskich plaż i świetnie skomponował się z turkusem na wzorzystej sukience "Jodełce" z Miszkomaszko.

sukienka na wakacje

To ona była główną gwiazdą stylizacji z Chłopami w tle, a w ramach dekoracji obok niej pojawił się groszkowy turban na głowie, kocie okulary i czerwone sandałki wypatrzone w dziale dziecięcym Zary. Choć czas w Chłopach stanął w miejscu, ja mierzyłam swój ulubionym zegarkiem DKNY. Na modowy deser odrobina urody. Tym razem w roli głównej soczyste usta od Diora i muśnięcie słońca od Guerlain.

Jeśli chcecie odpocząć od zgiełku popularnych nadbałtyckich plaż, skosztować łososia lub dorsza złowionego tego samego dnia, w którym go jecie i zobaczyć prawdziwych polskich rybaków, którzy od dekad łowią ryby i wciąż żyją kolorowo, zajrzyjcie do Chłopów. Najlepiej tuż przed lub po sezonie.

sukienka miszkomaszko wakacje 2018

Sukienka "Jodełka" – Miszkomaszko

Chustka w groszki – vintage

Sandałki – Zara Kids

Okulary – Moretti / Kodano.pl

Zegarek – DKNY