Wakacyjny look / luz w Winogronie

Czasem najpiękniejsze rzeczy czają się tuż za rogiem. Właśnie ta myśl przyszła mi do głowy, gdy w jeden z ostatnich słonecznych weekendów zajrzeliśmy do restauracji Winogrono w Grodzisku Mazowieckim.

Brzmi mało podróżniczo i nudno, ale to tylko pozory, bo w tym miejscu można nie tylko dobrze zjeść i odpocząć, ale poczuć klimat prawdziwego amerykańskiego południa. Winogrono bowiem otwiera się swoim tarasem na pobliskie stawy, które latem zamieniają się w plażę, port dla małych żagli i punkt kajakowy. Jedząc przepyszny chłodnik z botwinki możecie podziwiać zatem kajakujących mieszkańców Grodziska i okolic, a popijając mrożoną kawę popatrzeć na błękit błyszczącej wody i usłyszeć niejedno roześmiane dziecko pluszczące się na brzegu małej miejskiej plaży. Na białym tarasie przypominającym te z amerykańskich przedwojennym willi jest cicho i spokojnie, a w tle waszych rozmów szumią wysokie drzewa. Brakuje tylko gitary i bujanego fotela, w którym można byłoby popijać lemoniadę.

lato 2018

Zatem jesteśmy tu, w letnim Winogronie z letnim kawałkiem MOJEJ SZAFY. Tym razem prosto i weekendowo – jeansowe szorty przerobione ze starych spodni, wygodny szary t-shirt i rude espadryle. Na głowie ulubiony słomkowy kapelusz, a na nosie okulary Polaroid. Na pierwszym planie zaś jasnobłękitny szlafrok – kimono, zdobiony kwiatowymi haftami. Gdzieś w tle słomkowa torebka z ozdobną chustką vintage i biżuteryjna kropelka, czyli bransoletka ze szklaną kulką, w której znajduje się małe białe piórko. Zestaw na małe wakacje gotowy!

summer look 2018

Tak blisko, a tak wakacyjnie! Szukajcie takich miejsc, by wybrać się tam choćby na kilka godzin, wyrwać z wielkiego miasta, dać odpocząć zmysłom.

summer look 2018

Szlafrok – vintage

Spodnie – vintage / hand made

Szary t-shirt – H&M

Espadryle – Renee

Kapelusz – H&M

Okulary – Polaroid / Kodano

Bransoletka – Madam Lili