Kołobrzeg i kapitanka w stylu sporty

Kołobrzeg – miasto przedziwne i zagmatwane, równie niezrozumiałe, co jego historia, jednocześnie piękne i brzydkie, zagubione w czasoprzestrzeni, z mnóstwem niemieckich turystów i polskich mieszkańców, których los przed kilkoma dekadami rzucił w to miejsce. Właśnie tu spędzaliśmy jeden z czerwcowych weekendów, próbując odkryć tajemnicę miejsca, w którym łatwo poczuć się nieswojo.

Choć historia miasta sięga tysiąca lat, większość budynków to powojenne dzieła socrealizmu. Choć nad miastem góruje gotycka katedra, nie słychać tu chorałów gregoriańskich. Raczej gdzieś z tyłu głowy wybrzmiewa "Przyjedź mamo na przysięgę…", bo to przecież słynne miasto Festiwalu Piosenki Żołnierskiej.

spodnie z lampasami dwurzędówka

Miasto zagadka, miasto twierdza, miasto ze skazą, bo oto najsłynniejszym honorowym obywatelem miasta był nie kto inny jak sam Adolf Hitler.

Nie mieliśmy zbyt wiele czasu, by zagłębić się w tajemnice Kołobrzegu. I choć nasza mała podróż na Pomorze Zachodnie miała delikatny posmak goryczki, dobrze, że tu dotarliśmy.

marynarka dwurzędówka stylizacje

Na tle zagadkowego i pogmatwanego Kołobrzegu stylizacja, która "tworzyła się" w trakcie. W roli głównej dresowe spodnie z lampasem z kolekcji FASH oraz granatowa dzianinowa marynarka przypominająca kapitańską kurtkę. Kropką nad i okazała się natomiast czapka kupiona na straganie – mała pamiątka z wakacji idealnie pasująca do tego miejsca. Turystyczne "znalezisko", delikatnie kiczowata, ale odnajdująca się doskonale w portowych przestrzeniach Kołobrzegu. Tak oto zostałam kołobrzeskim kapitanem w stylu sporty!

stylizacje inspiracje marynarka i spodnie z lampasami

Marynarka – vintage

Spodnie – FASH

Trampki – Deichmann

T-shirt – Stradivarius

Czapka – Kołobrzeskie Zakłady Czapnicze

Zegarek – Timex

Chustka – vintage

Okulary – Kodano.pl