Ludowa pistacjowa i popołudnie w Milanówku

Mówisz: "nie mam czasu, nie mam pieniędzy, nie mam sprawnego samochodu…" Wymówek, by zostać w domu i włączyć ulubiony serial jest naprawdę wiele. Jednak czasem nawet najciekawszą fabułę warto zostawić i, jak śpiewa Krzysztof Napiórkowski, "ruszyć się z domu, z wygodnej strony, obrócić się w niepewności stan…". Nie musi to być od razu wielka wyprawa w nieznane. Wystarczy podróż za jeden uśmiech, wypad za miasto, wycieczka-ucieczka, a nawet spacer po najbliższej okolicy.

mimozami jesień się zaczyna

Właśnie na taki spacer po Milanówku wybrałam się ostatnio, żegnając się powoli z latem, witając pierwsze oznaki jesieni i podśpiewując pod nosem piosenkę, która powraca do mnie co roku o tej samej porze. "Mimozami jesień się zaczyna…" Co prawda Czesław Niemen pomylił mimozy z nawłocią, ale w tak genialny sposób uchwycił ten wyjątkowy, eteryczny i skrzący się radością i życiem czas, że z łatwością wybaczam mu tę florystyczną pomyłkę.

spacer po milanówku

W tle mojego wczesnojesiennego spaceru jest więc nawłoć (zwana mimozą), kolorowy mural oraz kilka migawek z oblanego słońcem, popołudniowego Milanówka. Jest też przepiękny dywan z różowych kwiatów przypominających wrzosy w rozmiarze XXL. Kompletnie nie wiem, co to za rośliny, ale wyglądają bajecznie. Znając życie i matkę naturę, kwitną tylko teraz, dokładnie w tym czasie, gdy postanowiłam ruszyć się z domu. Zmieniająca się i zaskakująca przyroda to kolejny powód, by wstać z kanapy.

stylizacja spódnica retro

Tak więc jestem na tym niedzielnym popołudniowym spacerze, a wraz ze mną kawałek MOJEJ SZAFY. Malowana na ludowo pistacjowa spódnica już dawno nie miała okazji pokazać się światu, a więc wraca w przedjesiennym wydaniu. Do tego pudrowy top na ramiączkach i balerinki w kolorze różowego złota. Szczypty etno dodały całości turkusowe kolczyki, które połączyłam z zamszowym zielonym paskiem i trawiastą torebką vintage.

spacer po milanówku

Spódnica – vintage

Bluzka – H&M

Pasek i torebka – vintage

Balerinki – Paso a paso

Zegarek – DKNY

Kolczyki – H&M