Turkus i złoto na plażach Algarve

Jedni przyjeżdżają tu po złotą opaleniznę, drudzy po to, by przeżyć podwodne eskapady, jeszcze innych przyciągają wysokie fale. To są świetne powody, by odwiedzić nieziemskie plaże portugalskiego Algarve, ale ja mam jeszcze jeden – niepowtarzalne, nieporównywalne z niczym kolory!

algarve fashion lookJeśli zabłądzicie kiedyś na południe Portugalii, zrozumiecie o czym piszę. Głęboki, intensywny, niemalże nienaturalny turkus wiecznie wzburzonej wody łączy się tu ze "słonecznym złotem" plaż, stworzonych z piasku i pokruszonych na miliony drobinek muszli.

algarve fashion look

Ten wyjątkowy color blocking odnajdziecie na wielu portugalskich plażach. Nam udało się dotrzeć na Plaia Da Marinha oraz Plaia de Coehlo i właśnie tam teraz was zabieram.

W tle przecudowna matka natura, a na pierwszym planie pomysł na prostą wakacyjną stylizację, w której grają podobne kolory, jak na plażach Algarve. Turkusowa plisowana spódnica zdobiona słodkimi guziczkami to kwintesencja babcinego vintage. Połączyłam ją ze złotą, połyskującą w słońcu, dzianinową bluzką. Z daleka do złudzenia przypominała migoczącą w słońcu piaszczystą plażę. Ten prosty look dopełniłam temperamentnymi dodatkami. Pierwsze skrzypce gra tutaj kapelusz boho, który świetnie dopełniły okulary retro w złotych, metalowych oprawkach oraz złote kolczyki. Do tego odrobina butelkowej zieleni, którą odnajdziecie na zamszowym pasku i zegarku.

algarve fashion look

Kropką nad i są najzwyczajniejsze w świecie białe trampki, które doskonale sprawdzają się na wakacjach – nie tylko jako obuwie, ale na przykład jako pojemnik na… muszelkowe skarby. Prawda, że pomysłowo?

W tych złocieniach i turkusach, z uśmiechem od ucha do ucha, ze słońcem w oczach i na skórze zabieram was w małą modową podróż na południe Portugalii. Niech ta fotograficzna wycieczka rozgrzeje was trochę w zimowe dni!

Plisowana spódnica – vintage

Złota bluzka – vintage

Kapelusz – Parfois

Kolczyki – H&M

Okulary - Sirene

Trampki – Deichmann

Zegarek – Timex

Pasek – vintage