Zimowa "siedemdziesiątka" a la Gucci

Jeśli myślicie: "lata siedemdziesiąte", to jaka sceneria rysuje się wam przed oczami? Ja widzę Palm Springs, być może szalony i kolorowy, energetyczny Londyn albo uśmiechniętych od ucha do ucha hippisów z gitarami, długimi włosami i lenonkami. Niezależnie, który obrazek jest najbardziej intensywny lata siedemdziesiąte kojarzą mi się z latem – słońcem, ciepłem, letnim festiwalem.

 Processed with VSCO with c8 preset

Tymczasem ja postanowiłam zabrać moją "siedemdziesiątkę" w bardziej zimowe klimaty. Tak oto powstała kolejna sesja pełna kontrastów, a w roli głównej stylizacja inspirowana sałatką stylów, miszmaszem pomysłów i modową odwagą na granicy kiczu, którą od kilku lat odnaleźć możecie w kolekcjach domu mody Gucci.

 Processed with VSCO with c8 preset

Na pierwszym planie wzorzysta sukienka hand made znaleziona w jednym z ciucholandów. Muszę przyznać, że trochę musiała poczekać na swój debiut, ale myślę, że świetnie komponuje się w tym zygzakowym, brzozowym lesie.

Wzorzysta sukienka to bardzo mocny modowy bohater, ale w moich stylizacjach lubię eksperymentować. Stąd wiele temperamentnych dodatków, dzięki którym całość nabrała charakteru.

 Processed with VSCO with c8 preset

Są więc złote okulary i złote kolczyki zdobione perłą – bardzo retro. Do tego czarna wstążka na włosach i moherowy beret z antenką. Do tego mała kwadratowa torebka na złotej rączce oraz karmelowe kozaki ze złotą podkową. Jest też skórzany pasek, która spina całość i buduje proporcje.

Na deser złota ażurowa bombka na łańcuszku, którą znalazłam ostatnio w second handzie. Trochę zwlekałam z zakupem. Za namową starszej pani – wzięłam, bo wiadomo – nie ma jak babciny gust! Wytrawny, doświadczony, ponadczasowy.

Tak oto złota ażurowa bombka dopełniła całość tej retro stylizacji a'la Gucci. Większość z was być może nigdy nie odważyłaby się na taki zestaw w środku zimy, ale ja lubię przekraczać granice!

Sukienka – vintage

Biały golf – vintage

Pasek, torebka i buty – vintage

Beret – H&M

Kolczyki, wisiorek, okulary i kokardka – vintage

 Processed with VSCO with c8 preset