Boho retro i wiosna w Wilanowie

Kwitną krótko, ale potrafią zamienić każdy ogród w scenerię rodem z najpiękniejszej baśni. Magnolie, bo o nich mowa, znów rozkwitły i kusiły, szepcąc na wietrze: "Chodź tu szybko, szybciutko, popatrz, zaraz zniknę…"

Wiedząc jak ulotne jest ich piękno, chciałam uchwycić ten wyjątkowy moment i tak oto dotarliśmy do Pałacu w Wilanowie, gdzie rośnie jedna z najpiękniejszych magnolii. Zdążyliśmy, choć w ostatniej chwili, a przy okazji przespacerowaliśmy się po pałacowych ogrodach, które totalnie nas oczarowały. Magnolia – choć wciąż kwitnąca – zeszła na drugi plan. Przyjechaliśmy zobaczyć magnolię, ale wyjechaliśmy z Wilanowa przepełnieni widokiem kwitnących narcyzów, bratków i tulipanów.

wilanów wiosna look of the day

Oprócz kwitnących dywanów powiewająca na wietrze fioletowa glicynia flirtująca ze słońcem i ogrodowymi amorami. Gdzieś w tle na drugim brzegu pałacowych wód słoneczne pole rzepaku. Zielone ściany migoczą soczystością i koją zmysły. Jak tu wiosennie, jak kolorowo, jak malarsko!

wiosna w wilanowie look of the day

W tej kolorowej bajce łatwo stracić głowę, a dumna magnolia – choć przecież taka piękna, posągowa, królewska – musi ustąpić miejsca swoim mniejszym braciom. Tak więc są wilanowskie ogrody z magnolią i niezapominajką w roli głównej, a na ich tle moja najnowsza stylizacja, która doskonale wpasowała się w ten kolorystyczny obrazek. Błękitny płaszcz vintage polubił się z odcieniem wiosennych niezapominajek, a pastelowe akcenty na wzorzystym turbanie świetnie dogadały się z różem magnolii, fioletem glicynii i złotem tulipanów. Falbaniasta spódnica obsypana kwiatami magnolii "złożyła hołd" wiosennemu drzewu, a kowbojskie botki w stylu boho dobrze prezentowały się na tle soczystych zielonych trawników. Co powiecie na taki kolorystyczny i stylistyczny miszmasz?

spacer po wilanowie look of the day

Płaszcz – Jaeger vintage

Spódnica – H&M

Biały sweterek – vintage

Kowbojki – vintage

Chusta – turban – Allora

Zegarek – DKNY

Torebka – Krosna Bag

Kolczyki – H&M