Retro przystanek w Portimao

Sypialnia, hotelówka, plażówka – tak Portimao, jeden z czterech największych miast w portugalskim regionie Algarve, opisują podróżnicze przewodniki. Jednak jest co najmniej kilka rzeczy, dla których warto odwiedzić to miejsce. Po pierwsze - piękna, szeroka plaża, na której niemal zawsze jest ciepło. Południowe wiatry znad Sahary sprawiają, że nawet jeśli w głębi lądu jest zimno i deszczowo, na samej plaży niemal zawsze jest przyjemnie i słonecznie. Po drugie – wspaniała marina pełna luksusowych jachtów, pachnąca drogimi perfumami i… tuńczykiem, intrygujący mikroklimat, który warto poznać. Po trzecie wreszcie – wspaniałe jedzenie! Znajdziecie je nawet w tych typowo komercyjnych, stworzonych pod turystów, restauracjach umiejscowionych przy samej plaży.

retro stylizacja portugalia
retro stylizacja portugalia

W aurze smacznej i świeżej ryby, kolorowych sklepików dla surferów, białych luksusowych jachtów i pasiastych straganów Portimao kawałek mojej szafy! Tym razem w roli głównej plażowy t-shirt i retro spódnica.

Zobaczcie też: CITY LOOK W CIEPŁYM SŁOŃCU TAVIRY

retro stylizacja portugalia


retro stylizacja portugalia

Ten pierwszy to zdobycz z wyprzedaży, ta druga to wieloletnia już mieszkanka mojej szafy, którą zakładam, gdy chcę się poczuć jak gwiazdy na wakacjach sprzed pół wieku. Jest wielowarstwowa, zdobiona haftami i tasiemkami, dopasowana w talii. Lubię ją za jej ponadczasowy charakter, wygodne głębokie kieszenie i ruch. Choć czerwono-biały t-shirt to zupełnie inna bajka, razem moim zdaniem tworzą całkiem ciekawą parę!

polacy w portugalii - zwiedzamy algarve

Do tego pasiaste espadryle w stylu Kate Middleton, wzorzysta jedwabna apaszka, kapelusz rodem z indiańskiej prerii i miodowa torebka podkówka. Mieszanka dodatków jak najbardziej w moim stylu!

Zobaczcie też: MALOWANA CHUSTA W MALOWANYM OGRODZIE LIZBONY

podróż do portugalii

Jak podoba się wam taki nieoczywisty zestaw na małą wycieczkę po portugalskim kurorcie?

Spódnica – vintage

T-shirt – Bershka

Espadryle – vintage

Zegarek – DKNY

Kapelusz – Parfois

Apaszka – Allora

Okulary - Sirene

Torebka – Crosna bag

Zobacz też: TURKUS I ZŁOTO NA PLAŻACH ALGARVE