Zoya, jej kot i retro kosmetyk
Zoya Goes Pretty Shea Argan Butter

My, fanki kosmetyków, uwielbiamy nie tylko same produkty, ale również ich opakowania. W końcu beauty, to beauty! Najlepiej, gdy piękno zewnętrzne idzie w parze z tym, co wewnątrz. Tak jest w przypadku mojego najnowszego odkrycia, Shea & Argan Butter marki Zoya Goes Pretty.

 

Zoya Goes Pretty to nierafinowane, w stu procentach organiczne masło shea z Ghany, połączone z dobroczynnymi właściwościami olejku arganowego z Maroko. Ten pielęgnujący zestaw zamknięto w jednym z najfajniejszych opakowań w stylu retro, które miałam okazję widzieć.

 

Metalowa puszka z odkręcanym wieczkiem, a na nim zabawna ilustracja przedstawiająca Zoyę i jej słodkiego kota. W środku jest również słodko, a to za sprawą miodowo-anyżowego zapachu.

 

Samo masło, choć dość twarde, bez problemu rozprowadza się na skórze i szybko wchłania. Ku mojemu zaskoczeniu, tłusta warstwa jest bardzo delikatna.

 

Składniki masełka są tylko dwa, ale za to jakie! Za sprawą witamin A, E i F zawartych w shea, kosmetyk doskonale nawilża i regeneruje skórę. Olej arganowy, w którym znajdziemy aż sześć rodzajów kwasów tłuszczowych omega, dodatkowo chroni i stymuluje skórę do odnowy.

 

Efekt gładkiej, miękkiej, elastycznej i dobrze nawilżonej skóry wyczuwalny już po pierwszym użyciu! Świetnie sprawdzi się w sytuacjach kryzysowych. Możecie stosować go na łokcie, kolana, na spierzchnięte usta czy przesuszone dłonie.

 

Ze względu na prosty, naturalny skład sprawdzi się również w pielęgnacji dzieci. Ja smaruję nim usta córki! Świetnie sprawdzi się też jako kosmetyk przeciw rozstępom w czasie ciąży.

 

I jeszcze jedna ciekawostka: może być stosowany również na włosy! Wystarczy wetrzeć masło w końcówki przed snem i umyć rano!  

 

Kosmetyk skuteczny, ekologiczny, ładnie zapakowany, wydajny. Jakieś wady? Być może właśnie ten zapach, który dla niektórych może być zbyt intensywny…

 

W ofercie marki dostępnych jest kilka wersji masełka, a każde z nich ozdobiona jest inną stylizacją Zoyi. Wszystkie stylizacje w stylu retro, a w środku takie składniki, jak lawenda, róża czy kakao.


Cena: 58 zł / 100 g