Ptasie radio Fendi

Jak na Fashion Vintage Mamę przystało, uwielbiam gdy inspiracje ze świata najmłodszych przenikają do świata dorosłych! Nie chodzi tu jednak o naiwność czy dziecinność, ale artystyczne inspiracje. O szczególne spojrzenie na modę, szczególne spojrzenie na sztukę!

Tak dzieje się w przypadku najnowszej, świątecznej kolekcji akcesoriów Fendi.

Fendi QuTweet Capsule – bo tak nazwano kolekcję – inspirowana jest kreskówką „Rio”, która kilka lat temu gościła na ekranach polskich kin i fanom współczesnej animacji z pewnością jest już znana.

Bohaterem filmu jest Blu – papuga-nielot, która pewnego dnia wyjeżdża wraz ze swoją właścicielką do Rio! Po co ta daleka wyprawa? Blu jest ostatnim męskich przedstawicielem swojego gatunku i chcąc nie chcąc musi zostać mężem papugi Julii, aby uratować gatunek. Julia mieszka właśnie w Brazylii…

Jak na film o Blu przystało, sporo tu niebieskiego i tak też jest w przypadku kolekcji Fendi, inspirowanej zabawnymi przygodami papugi.

Karl Lagrfeld – dyrektor kreatywny włoskiego domu mody -  i jego ekipa pomyśleli o wszystkim! Fendi wyrosły kolorowe skrzydła, ptasie dzioby i zabawne oczy! Są na kuferkach, kopertówkach, portfelach, a nawet na apaszce! Mi jednak najbardziej przypadły do gustu aktówki na pasku.

Na zdjęciach reklamowych akcesoria Fendi pozują na tle błękitnego nieba i słupów telegraficznych. Świąteczne cacka Fendi rozwieszają papierowe ptaszki wykonane w technice origami. Zobaczcie wideo!