Papierowe sukienki Marcelle Crosby

 

Te przepiękne sukienki powstają z papieru – starych map, opakowań, plakatów. Taki pomysł na recykling miała kilka lat temu australijska designerka Marcelle Crosby. Choć nie można w nich chodzić, potrafią być wspaniałą ozdobą każdej garderoby, dziecięcego pokoju albo sypialni.

Skąd pochodzi pomysł na papierowy design? Cóż… prosto z serca! Marcelle Crosby przez wiele lat była opiekunką do dzieci. Pewnego dnia musiała zmienić pracę, a dwóm dziewczynkom, którymi się opiekowała, chciała podarować na pożegnanie coś naprawdę wyjątkowego… Tak powstały pierwsze papierowe sukienki.

Dziś papierowe cacka trafiają do dziecięcych pokoi na całym świecie, a każda z sukienek jest naprawdę wyjątkowa, bo dopasowana do zainteresowań i potrzeb konkretnej klientki.

Marcelle Crosby sprzedaje je na wieszakach, które można powiesić bezpośrednio na ścianie. Świetnie też wyglądają oprawione w ramkę, jak obraz. Wszystkie są robione ręcznie metodą przypominającą origami, a ich wielkość może być różna w zależności od potrzeb. Ten standardowy wymiar to 45 cm na 17 cm.

Pomysłów na kolejne papierowe arcydzieła Marcelle Crosby nie brakuje, podobnie jak materiałów, bo australijska designerka wierzy w recykling!

– Nie wyrzucaj, użyj ponownie! – doradza w jednym z licznych wywiadów. – Potem znów użyj, i znów użyj ponownie!

Cóż… sądząc po ilości pudełek, wstążeczek i papierów po prezentach, które mam w posiadaniu, zasadę Marcelle Crosby stosuję od wielu, wielu lat. Ciekawe, co z tego wyrośnie..? ;)

Sukienki Marcelle Crosby można kupić na etsy.com !