"(Nie)zwyczajne zdjęcia" Kamili Bannach

- Mam za duży nos, odstające uszy, grube uda – czy to nie brzmi znajomo? Częściej myślimy o sobie negatywnie, niż pozytywnie i przyklejamy się do naszych kompleksów, jak rzep do psiego ogona. Tymczasem nasza nadzwyczajność i wyjątkowość tkwi w naszej zwyczajności, a prawdziwym szczęściem jest odkrywanie piękna tam, gdzie inni nie umieją go dostrzec.

Brzmi banalnie? Być może, ale zupełnie inaczej spojrzycie na te „banały”, gdy poznacie fotografie Kamili Bannach, autorki cyklu fotografii „(Nie)zwyczajne zdjęcia”.

Bohaterami cyklu „(Nie)zwyczajne zdjęcia” zostały dzieci z zespołem Downa. Jednak zdjęcia Kamili Bannach zdecydowanie odbiegają od tego, z czym kojarzyć by się mógł tego typu temat. Artystka postanowiła bowiem pokazać, że świat dzieci z niepełnosprawnością jest pełen magii, wzruszeń i kolorów. Co jeszcze bardziej intrygujące, sesje mają charakter modowy, a dzieci noszą ubranka polskich marek.

W projekcie wzięły już udział: Alicja i Marcysia, Zuzia czy Franek i Max którzy nosili ubranka marek: Wonderland, Myszaty, Grain de Chic i Mała Inspiracja czy Gocco.

Projekt „(Nie)zwyczajne zdjęcia” poszerza się z miesiąca na miesiąc. Bohaterami najnowszej sesji są Zosia i Jan, którzy prezentują ubrania Zosi Dobrowolskiej. Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec tej niesamowitej fotograficznej przygody.

kamila bannach

Kamila Bannach planuje zrealizowanie wystawy fotografii w 2016 i nie powinno to nikogo dziwić. Projekt jest niesłychanie ciekawy i inspirujący. Otwiera nam oczy na świat, o którym wciąż zbyt mało wiemy. Udowadnia nam, że piękno może mieć wiele twarzy, a uśmiech dziecka – każdego dziecka – potrafić zdziałać cuda!