Tove Johansson - tropiki w srodku zimy

Dziś na blogu odrobina raju w środku listopada, czyli niezwykłe wzory Tove Johansson. To szwedzka designerka, która projektuje nie tylko ubrania, ale również akcesoria, tekstylia i inne przedmioty codziennego użytku.

Absolwentka Central Saint Martins College of Art and Design swoją przygodę z designem zaczynała od atelier legendarnego Christiana Lacroixa oraz londyńską marką Rosetta. Współpracowała również z siecią Topshop.

Od kilku lat mieszka w Paryżu i oprócz projektów dla znanych marek (Atomic Soda, Galeries Lafayette czy Amifa of Japan), tworzy także własne mini kolekcje. Jedną z nich jest JUNGLE COLLECTION.

To kolekcja na wiosnę i lato 2015, ale nic nie straciła na swojej aktualności. Wciąż zachwyca, cieszy oczy, rozświetla ciemny, polski listopad…Tematem przewodnim są uproszczone printy, inspirowane kształtami i kolorami, które można znaleźć w dżungli. Są więc duże palmowe liście, rajskie ptaki i kwiaty XXL. Ozdabiają one t-shirty, tkaninowe torby czy akcesoria biurowe. Nawet najmniejsza rzecz z tej kolekcji przenosi nas do ciepłych, bezludnych wysp i malowniczych Nibylandii.

Mam nadzieję, że same te zdjęcia rozweselą was choć trochę i przegonią wszystkie szare chmury!