Delpozo Pre-Fall 2016

Delpozo to jedna z tych modowych marek, w której zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Każda kolejna kolekcja hiszpańskiego domu mody upewnia mnie tylko w przekonaniu, że Delpozo to jedna z najciekawszych marek modowych na świecie.

Delpozo Pre-Fall 2016 to kolejny rozdział w długoletniej historii marki. Inspiracją do jej powstania była sztuka meksykańskiego architekta Luisa Barragana oraz prace japońskiego artysty Nobuyoshi Araki.

Soczyste kolory, zapożyczenia z architektury i trójwymiarowość detali - tak w skrócie opisać można najnowsze dzieło dyrektora kreatywnego Delpozo Josepa Fonta.

Motywem przewodnim są kwiaty, które pojawiają się nie tylko na tkaninach, ale też zaczynają żyć własnym życiem. Zamieniają się w broszki, przypominające współczesną rzeźbę. Obok nich winylowe aplikacje.

Jest kolorowo, kobieco i intrygująco, ale przede wszystkim odkrywczo. Obok klasycznych jesiennych kaszmirów i wełen, tiule i jedwabie, a także dzianina potraktowana w bardzo nietypowy sposób. Sweter z frędzlami to zdecydowanie mój faworyt.

Warto dodać, że to pierwsza kolekcja Pre-Fall w dotychczasowej działalności Josepa Fonta dla Delpozo. Debiut bardzo udany i szalenie inspirujący!