10. najciekawszych momentów London Fashion Week
london fashion week migawki modowe

Jako Fashion Mama muszę podzielić się z Wami kilkoma migawkami z tegorocznego London Fashion Week. Co zapamiętałam? Co zrobiło na mnie największe wrażenie? Co zainspirowało? Zobaczcie DZIESIĘĆ MODOWYCH MIGAWEK LFW!

1.    EMILIA WICKSTEAD NA ULICY

hikari yokoyama

 

To, co zostało mi w pamięci po tegorocznym London Fashion Week to przede wszystkim… ulica! Inspirująca, kolorowa, zaskakująca! Najpiękniejszą stylizacją była wełniana sukienka Hikari Yokoyamy, od której wciąż nie mogę oderwać wzroku!

2.    EMILIA WICKSTEAD NA WYBIEGU

Wełniana, jasnoniebieska sukienka znanej kuratorki mody wcześniej prezentowana była na wybiegu. Moim zdaniem to najlepsza kolekcja LFW! Jest w niej wszystko, co kocham w modzie: nowoczesna romantyczność, ciekawe wzory, szlachetne materiały, nawiązania do elegancji lat pięćdziesiątych i… genialny color bloking, czyli fiołek z truskawkami. Palce lizać!

3.    KOLOROWE FUTRO ROKSANDY ILINCIC

I jeszcze jedno świetne połączenie kolorystyczne, tym razem… na futrze! Roksanda Ilincic to mistrzyni color bloking i udowodniła to po raz kolejny!

4.    POCHMURNE NIEBO NA POWIEKACH EUDON CHOI

To moim zdaniem najlepszy makijaż na London Fashion Week! Powieki modelek wyglądają jak obraz w galerii sztuki współczesnej, albo jak… pochmurne niebo nad Londynem. Cudowne!

5.    KOŁNIERZYK + FUTRO

Kolekcja J JS Lee zrobiło na mnie ogromne wrażenie, choć – jak zdążyliście się zorientował – wyjątkowo minimalistyczna nie jestem. Mój numer jeden z całej kolekcji to szary płaszcz, który ozdobiono karbowanym, białym futrem. Wygląda to naprawdę świetnie!

6.    WITRAŻ W SZAFIE

Ażurowe sukienki przypominające witraże w gotyckich kościołach – to pomysł na kolekcję marki Erdem. Tak wygląda współczesny romantyzm, który uwielbiam!

7.    MODOWA BIBLIOTEKA

Coś dla fanów stylu vintage, czyli Orla Kiely w bibliotece! To moim zdaniem najlepsza scenografia pokazu podczas Londyńskiego Tygodnia Mody i świetna interpretacja stylu sprzed lat!

8.    NOWE ŻYCIE WSUWKI

Wsuwki wracają do łask i nabierają charakteru. W wersji luksusowej – złotej i bogato zdobionej perełkami pojawiły się na pokazie Bora Aksu. Pomysł na asymetryczne upięcie ze spinką w roli głównej!

9.    OPRÓCZ BŁĘKITNEGO…

 

Ten rok będzie należał do mojego ulubionego koloru, czyli BŁĘKITU! Pojawił się on już w wiosennych kolekcjach i nawet jesienią nie straci na popularności. Szczególnie pięknie prezentował się na falbaniastej bluzce Christophera Kane’a.

10. MODOWA AUTOSTRADA

Najfajniejsze dodatki? Te na pokazie Anji Hindmarch, która zaprosiła swoich gości w przejażdżkę autostradą!