Agabag - polskie torebki z klocków Lego!

 

Każda fashion mama i właściwie każda mama wie, co to są klocki Lego. Ja swoje pierwsze dostałam prawie trzydzieści lat temu i pamiętam, że były moją ulubioną zabawką przez całe dzieciństwo. Kiedyś na Pierwszą Komunię Św. czy Boże Narodzenie kupowało się dzieciom nie tablet czy rower, ale właśnie klocki.

Jeśli chcecie, aby Wasze dzieci rozwijały wyobraźnię, motorykę i wszelkie twórcze talenty, kupcie im klocki! One mogą być początkiem kariery przyszłego architekta, konstruktora czy naukowca, a nawet dziennikarza ;). Lego mogą być też pierwszym krokiem do modowego biznesu, tak jak w przypadku Agabag.

 

Agabag to polska marka, która tworzy dodatki – głównie torebki – właśnie z klocków Lego! Jej założycielką jest Agnieszka Biernacka, która pewnego dnia wpadła na pomysł, aby kultowe klocki przenieść z dziecięcego pokoju do garderoby!

- Pomysł na torebki miałam od początku. Stąd zresztą nazwa marki – zdradza mi projektantka. - Pierwsza torebka powstawała bardzo długo, bo dwa lata! – dodaje.

Torebki ozdobione klockami Lego tworzy od czterech lat. Pierwszą torebkę stworzyła na zamówienie dla… siebie samej.

- Właścicielką pierwszej torebki jestem ja – przyznaje. – Drugą ma moja przyjaciółka, trzecią i następne (już dobre kilkaset sztuk, prawdopodobnie bliżej tysiąca) sprzedałam na Etsy.

Dziś w ofercie marki Agabag każda fashionistka znajdzie coś dla siebie. Są torebki w stylu pop-art., monochromatyczne, a nawet ze złotymi elementami!


- Złote klocki oczywiście nie są produkowane przez firmę Lego – wyjaśnia Agnieszka Biernacka. - Zależało mi na tym żeby były pokryte złotem, a nie chromem zabarwionym na złoto. Okazało się, że to dość skomplikowane. Klocki więc w rezultacie odwiedzają dwie różne firmy. Nikt inny nie produkuje takich klocków.

Torebki Agabag to przepiękne dodatki, które mogą stać się gwiazdą każdej stylizacji! Każda torebka jest tworzona ręcznie, a w ofercie polskiej marki znaleźć można nie tylko kopertówki, ale też Brick Bag – wzorowane na kultowej Birkin Bag. Podszewka to zwykła tkanina, a warstwa zewnętrzna to zwykle klocki Lego, kupowane w zestawach w normalnych sklepach.

Dziś Agabag to już nie tylko torebki, ale całe modowe, klockowe królestwo – zarówno dla niej jak i dla niego. Bransoletki, naszyjniki, a nawet spinki do mankietów – to wszystko można znaleźć w ofercie Agabag!

Choć Agabag to polska marka i teoretycznie najbliżej jej do szafy polskiej fanki dodatków, torebki sprzedają się głównie poza granicami kraju.

- Większość torebek sprzedaję poza Polskę. Mam sporo zamówień indywidualnych, w konkretnych kolorach, wielkościach, w zestawach z biżuterią itp. – mówi designerska. - Przynajmniej raz w miesiącu mam zamówienie na torebkę na ślub, który jest na drugim końcu świata za kilka dni! Na przykład za 3 dni na Hawajach…

Jak zapewnia Agnieszka Biernacka, wszystkie torebki zawsze dochodzą na czas.

- Szczerze mówiąc, docierają do mnie same pozytywne opinie – mówi. - Jeśli ktoś kupuje taką torebkę, nie najtańszą, to zwykle wie czego się spodziewać, a torebki naprawdę w bezpośredniej konfrontacji robią o wiele lepsze wrażenie niż na zdjęciach.

Agnieszka Biernacka zdradza też, że jej „klockowe królestwo” rozwija się w zawrotnym tempie!

- Moje klientki, poza tym, że same mają kolekcję torebek czy biżuterii, to promują mnie  niestrudzenie wśród swoich koleżanek! Kupują projekty Agabag na przykład na prezent i polecają je sobie nawzajem.

Oto kolejny dowód na to, jaką siłę ma marketing szeptany! ;) W każdym razie twórczyni Agabag na popularność nie narzeka. Ma ręce pełne roboty i mnóstwo zamówień na Etsy. Stąd pomysł na kolejne „klockowe projekty”:


- Mam w "poczekalni" kilka nowych projektów torebek, kończę właśnie dwie mini kolekcje, prowadzę rozmowy z kilkunastoma sklepami w Europie. Planowałam otworzyć w maju drugi sklep na Etsy z zupełnie innym asortymentem, ale nie wiem czy to się uda wobec nawału pracy – podsumowuje.

Ja już nie mogę doczekać się kolejnych „klockowych projektów”. Bo moda Agabag wciąga jak Lego. Jeśli masz jedno pudełko klocków, za chwilę chcesz mieć kolejne i kolejne! Więcej o torebkach Agabag znajdziesz na stronie internetowej marki - www.agabag.com

LUBICIE MÓJ BLOG? ŚLEDŹCIE MNIE NA FACEBOOKU I INSTAGRAMIE. GORĄCO ZAPRASZAM!