Botanicum Katie Scott - magiczny świat roślin

Trudno zliczyć ile tajemnic skrywa matka natura – powie niejeden botanik i miłośnik przyrody, ale to samo można stwierdzić patrząc na wyjątkowe ilustracje Katie Scott. Choć artystka mieszka w centrum Londynu jej największą inspiracją jest natura. Od lat studiuje faunę i florę oraz ryciny w starych książkach i przekłada je na język współczesnej ilustracji.

Prace Katie Scott są naprawdę wyjątkowe, a jej talent docenili nie tylko miłośnicy sztuki czy przyrody, ale też znane marki modowe, proponując współpracę przy różnego rodzaju projektach. Wśród firm, które zainteresowały się magicznym światem jej ilustracji były m.in.: Nike czy Converse.

Z pewnością kojarzycie album Animalium, wydany w Polsce przed Dwie Siostry. Teraz dołącza do niego Botanicum, które - jestem tego pewna - znajdzie równie duże grono fanów.

Botanicum to niezwykłe muzeum roślin, opracowane przez Katie Scott przy wspołpracy z Kew Gardens. Znajdziecie tu zarówno roślinny bardzo popularne, jak i te tropikalne. Są kaktusy, słoneczniki i egzotyczne orchidee, a ilustrację wzbogacono o obszerne opowieści, które przybliżą wam i pomogą zrozumieć świat roślin. Światowa premiera albumu odbędzie się we wrześniu tego roku. W Polsce dostępny będzie od października.

botanicum katie scott

Czekając na Botanicum, obejrzyjcie kilka ilustracji z książki i niezwykły film, który powstał specjalnie w związku z premierą albumu!