Papierowa magia Hermes w Dubaju

Jak zamienić wystawę sklepową w galerię sztuki? Wie to doskonale francuski dom mody Hermes, który w butiku w Dubaju stworzył niebanalną dekorację. Do współpracy zaprosił magiczne studio Zim & Zou, które w wystawienniczym oknie stworzyło papierową Nibylandię. Inspiracją były ludowe wycinanki i matka natura.

- Natura otacza nas od zawsze i nigdy nie przestaje się rozwijać, bo w niej jest początek wszystkiego – opisują swój projekt artyści z francuskiego studia Zig & Zou. – Każda żywa istota jest jej częścią. W tym projekcie widzowie mają wchodzić w głąb i odkrywać niuanse detali, ciekawych bohaterów żyjących wewnątrz tego miejsca – dodają.

To świat w powiększeniu - ogromnych grzybów, kwiatów i paproci, które skrzą się kolorami, szeleszczą papierkami i poruszają wyobraźnię. To kraina krasnoludków, a może scenografia jakiejś animowanej bajki?

Może wreszcie szalony sen właściciela sklepu plastycznego?

Każdy widzi w tym coś innego, każdy skupia wzrok na czymś innym, i właśnie o to chodzi.

- Ten powiększony świat to królestwo fauny, pewnego rodzaju obraz, zrobiony z lampą błyskową, by jeszcze dokładniej dostrzec jego piękno – komentują twórcy.

Papierowy świat w luksusowym butiku w jednym z najdroższych miast świata? To przewrotne i piękne!