Carolina Herrera Resort 2019 - niezwykły debiut Wesa Gordona

“Witajcie w Palm Springs" – tak swoją pierwszą kolekcję dla Caroliny Herrery zapowiadał Wes Gordon. – "To miejsce, gdzie pola golfowe spotykają się z pustynią, gdzie średniowieczna architektura spotyka kiczowatą tapetę, gdzie wreszcie Slim Aarons spotyka Coachellę. To jasna, słoneczna oaza – trochę zakręcona, ale jednocześnie bardzo glamour". Te kilka słów wystarczy, by najpełniej opisać międzysezonową kolekcję amerykańskiego domu mody – pierwszą sygnowaną nazwiskiem Wesa Gordona, który z początkiem tego roku zastąpił Carolinę Herrerę na stanowisku dyrektora kreatywnego marki.

carolina herrera resort 2019

Świeżość, światło, zabawa niuansami i rozbujała fantazja łącząca wiele dekad, ale też "miękkość" i słodycz starych fotografii – to wszystko odnajdziemy w kolekcji Carolina Herrera Resort 2019, która ma pomóc wyjść amerykańskiej marce z problemów finansowych. Oglądając look book kolekcji mam wrażenie, że CH jest co najmniej na dobrej drodze!

carolina herrera resort 2019

Eleganckie suknie wieczorowe i garnitury spotykają się tu bowiem z klasycznymi koszulami, spodniami palazzo czy plisowanymi spódnicami, które także jesienią będą hitem naszych szaf. Obok spektakularnych bufiastych i falbaniastych kreacji na czerwony dywan sporo casualowych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla każdej miłośniczki mody.

carolina herrera resort 2019

To look book magiczny i hipnotyzujący, bo choć legendarne Palm Springs widzimy tu tylko na fototapetach jest w nim to samo ciepłe światło. To ono tworzy klimat poszczególnych zdjęć, wydobywa głębię kolorów, pozwala skupiać wzrok na intensywnych detalach.

carolina herrera resort 2019

Skoro mowa o kolorach, dominują rudości, czerwień, guma balonowa i żółcienie - soczyste, ale nie jaskrawe. Podane w niebanalny sposób w pomysłowych i odważnych projektach, takich jak na przykład futrzane płaszcze. Artystyczną, ale też bardzo pogodną i zadziorną duszę Wesa Gordona możemy dostrzec w ozdobnych aplikacjach w kształcie kwiatów i serduszek, haftach na płaszczach i sukienkach czy nawet w słomkowych kapeluszach, które postanowiły zostać w szafie na dłużej i zgrać się w niebanalny duet z płaszczami. Kontrowersyjnie? Raczej zadziornie właśnie i awangardowo!

carolina herrera resort 2019

W 240–częściowej kolekcji czuć fantazję, inspiracje retro, ducha minionych dekad. To nowa Carolina Herrera – bardziej zrelaksowana, młodsza, ale kochająca vintage, śmiało patrząca w przyszłość i bawiąca się modą, uśmiechnięta. Dokładnie taka jak modelki, które prezentują kolekcję. Tu również brawa za spójność i wrażliwość.

carolina herrera resort 2019

Brawa dla Wesa Gordona za ten malowniczy i spójny koncept, który otworzył drzwi wiekowego domu mody na nowe, świeże i odważne.

Zobacz też: Meghan Markle w kreacji od Caroliny Herrery