Iris Apfel dla Vogue Portugal - najmodniejsza staruszka swiata!
Iris Apfel Vogue Portugal

Intensywny błękit na powiekach, wyrazista czerwień na ustach i ogromne, przykuwające wzrok okulary – to elementy, z którymi od wielu lat kojarzy się Iris Apfel.

iris apfel vogue portugal

Rajski ptak Nowego Jorku, najsłynniejsza historyk sztuki USA, projektantka wnętrz Białego Domu dla dziewięciu prezydentów. 97-letnia kobieta, której styl podziwia cała modowa śmietanka.

iris apfel vogue portugal

Długo można by wymieniać kim jest i co do współczesnej popkultury wnosi Iris Apfel. Inspiracja artystów, projektantów mody, filmowców nie przestaje zaskakiwać, a wszędzie tam, gdzie się pojawi nasyca własną, wyjątkową energią. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej sesji dla portugalskiego Vogue'a.

iris apfel vogue portugal

Iris Apfel w obiektywie Luisa Monteiro przedstawiona została jako kobieta - wulkan, kobieta - siła, kobieta – wyobraźnia. Niezależnie od tego, czy stoi na dachu jednego z nowojorskich wieżowców, czy tylko zaparza herbatę jest ZJAWISKIEM.

iris apfel vogue portugal

Genialne stylizacje dla królowej koloru, wzoru i detalu przygotowała Kim Howells, której udało się wydobyć z poszczególnych zestawów całą moc mody preferowanej przez Iris Apfel.

iris apfel vogue portugal

Mody łamiącej wszystkie stereotypy, zabawnej i przerysowanej, eklektycznej i szalonej. Mody, która niczego się nie boi i niczego nie kopiuje. Mody, która nie ma szarzeje i nie upraszcza się z wiekiem, ale przeciwnie – nabiera wyrazu z każdą kolejną zmarszczką.

iris apfel vogue portugal

Taka jest właśnie ta sesja i taka jest Iris Apfel, która dla mnie jest niedoścignionym wzorem jeśli chodzi o łączenie stylów, pomysłowość i modową odwagę.

iris apfel vogue portugal

Patrząc na tę wyjątkową staruszkę, gdzieś w głębi serca marzę o tym, by na starość tak pozytywnie zwariować jak ona. Być rajskim ptakiem do samego końca, bo jak mawia Iris Apfel, "młodość jest przereklamowana".

iris apfel vogue portugal