Gucci Resort 2019 - szlachetna biżuteria i czyste piękno
gucci resort 2019 look book

Byliście kiedyś w muzeum pełnym intrygujących portretów z przeszłości? Zwiedzaliście może zamek lub pałac, którego murów strzegą naścienni bohaterowie z czasów dawno minionych? Zaglądaliście w oczy damom, księżniczkom, królowym z malarskich arcydzieł? Pamiętacie może to intensywne spojrzenie duchów zaklętych farbą i pędzlem w płótnach mistrzów? Jeśli wiecie o czym piszę, z pewnością docenicie sesję włoskiego domu mody Gucci, promującą najnowszą kolekcję biżuterii.

gucci resort 2019 look book

Jubilerski look book Gucci przygotowała Julia Hetta, która stworzyła niezwykłe portrety kobiet zaklętych w czasie i przestrzeni, a jej główną inspiracją było flamandzkie malarstwo sprzed wieków.

Charakterystyczne światło, przymglony światłocień, w tle mocno pochmurny pejzaż, a na pierwszym planie piękne, zamyślone, tajemnicze kobiety, które hipnotyzują swoim spojrzeniem bardziej niż niejeden drogocenny diament. Tak w skrócie opisać można zdjęcia zrealizowane w ramach Gucci Resort 2019.

gucci resort 2019 look book

Nie ma tu mowy o przypadkowości czy spontaniczności. Każdy gest, każdy centymetr ciała, każda, nawet najmniejsza fałdka materiału została tutaj przestudiowana i zaplanowana.

Współczesne modelki zamieniły się w bohaterki ze starych płócien, które godzinami, a nawet dniami, malowane były przez flamandzkich mistrzów. Stoją lub siedzą bez ruchu, trzymają w dłoniach symboliczne rekwizyty, swoją statecznością przenikają duszę. Wokół cisza. Nawet mrugnięcie oka nie jest tu wskazane. Zastygłe, zimne, piękne.

gucci resort 2019 look book

Przed laty najsłynniejsze damy dworu, szlachcianki i arystokratki portretowane były przez największych malarzy głównie po to, by pokazać się z jak najlepszej strony swoim przyszłym mężom. Na malarskich portretach miały zatem zwykle swoje najlepsze stroje i najpiękniejszą biżuterię. Nie inaczej jest w look book'u Gucci. Jubilerskie arcydzieła stanowią doskonale dopełnienie tych nieziemskich fotografii. Podkreślają urodę modelek.

gucci resort 2019 look book

Szafiry, rubiny, diamenty, opale i czarne onyksy połyskują na ciałach pięknych współczesnych dam, wnosząc w świat starodawnego światłocienia odrobinę przykuwającego wzrok blasku. Wśród projektów dominuje głowa kota, która wydaje się być motywem przewodnim całej kolekcji Gucci Resort 2019.

Gucci-Fine-Jewelry-Campaign08.jpg

Oglądając najnowszy look book Gucci, mam wrażenie jakbym zaglądała do jednej z muzealnych sal z arcydziełami dawnego malarstwa. Wokół cisza. Wokół czyste piękno.