Drewniany świat Grav Grav

Jako córka stolarza drewno jest mi szczególnie bliskie. Uważam, że to jeden z najciekawszych materiałów na świecie. Jest ciepły, pięknie pachnie i można stworzyć z niego naprawdę wszystko!

Dowodem na to może być twórczość marki Grav Grav. To niewielka firma z Istambułu, prowadzona przez wyjątkowo zdolną bęstię Merve Burmę.

Kilka lat temu Merve wpadła na pomysł, aby odtworzyć drewniane akcesoria z przedwojennych, czarnobiałych fotografii. Drewniane puzderka, piórniki czy torebki i plecaki – to rzeczy, które oferuje swoim klientom.

Merve Burme to Turczynka, z wykształcenia aktorka, z pasji rzeźbiarka. Gdy była małą dziewczynką lubiła strugać drewniane ludziki i zwierzęta. Tęsknota za dzieciństwem i pojawienie się w jej życiu jej własnych dzieci sprawiły, że Merve Burme zapragnęła powrócić do odległych czasów.

grav grav warsztat

- Inspiracją do powstania Grav Grav były drewniane tornistry, które w Turcji dzieci nosiły jeszcze w latach siedemdziesiątych – wspomina projektantka. – Zastanawiałam się czy dziś mogłyby być równie stylowe i użyteczne i tak stworzyłam pierwszą - nowoczesną - wersję drewnianej teczki.

Niedługo potem powstała marka Grav Grav, tworząca tornistry i torby. Spodobały się one zarówno fanom mody eko, jak i retro, a także każdemu, kto jest wrażliwy na piękno. Na stronie Grav Grav znajdziecie nie tylko produkty (można je zamawiać również do Polski!), ale też blog, na którym Merve Burme pokazuje kulisy powstawania drewnianych cudeniek. Jest tu klimatycznie, zjawiskowo i bardzo inspirująco. Na fotografiach niemal czuć zapach drewna i skóry.

grav grav tornistry retro

Równie pięknie wygląda Instagram Grav Grav, gdzie Merve Burme pokazuje z bliska swoje drewniane dzieła, ale tworzy kompletne stylizacje z ich udziałem. Udowadnia w ten sposób, że drewniane teczki i torebki Grav Grav są naprawdę dla każdego – małego i dużego, romantycznego i nowoczesnego, lubiącego retro i folk.

kopertówka haftowana retro

Obok drewnianych plecaków w świecie Grav Grav haftowana szkatułka na łańcuszku. Tak, tak, dobrze przeczytaliście. Merve Burme haftuje w drewnie! Torebka wygląda nieziemsko! Ja zakochałam się od pierwszego wejrzenia!

Zdjęcia: GRAV GRAV